Image Caption
Image Caption

Chata Zapiecek LatemPrzesieka to górska wieś urokliwie położona między potokami Czerwień, Podgórna i Myja, na stokach Złotego Widoku, Przesieckiej Góry, Płonika i Mostowej. Najwyżej położony budynek należący do Przesieki to Schronisko Odrodzenie -1236 m n.p.m.
Największą atrakcją turystyczną jest Wodospad Podgórnej, który trzema kaskadami spada z wys. 10m. Przez cały rok jest miejscem kąpieli. Szczególnie zimową porą upodobały sobie przesiecki wodospad morsy. Co roku w ostatnich dniach grudnia odbywa się tu uroczysta Przesiecka Kąpiel Morsów z licznymi atrakcjami, poza samą kąpielą.

Chata Zapiecek LatemDla chcących zgłębiać tajemnice karkonoskiej geologii, lub zobaczyć niezwykłe cuda natury czekają granitowe ostańce skalne: Dziurawa Skała, Szwedzkie Skały, skałki na Suchej Górze i Wiaternej oraz Kamień Waloński. Ten ma do opowiedzenia jeszcze więcej ciekawych historii o karkonoskich poszukiwaczach złota, srebra i drogich kamieni, czyli Walończykach. Właśnie na Kamieniu Walońskim pozostawili tajemne znaki z zaszyfrowaną drogą do miejsca ukrycia skarbów ziemi. Wędrując po Przesiece i okolicach nasycimy oczy widokami zapierającymi dech w piersiach. Malownicze położenie i rozrzucona zabudowa Przesieki sprzyja spacerom. Duża ilość dróg i ścieżek pozwoli zaplanować wędrówkę dla każdego. Bliskość Karkonoskiego Parku gwarantuje kontakt z nieskażoną przyrodą. Góry o łagodnych stokach i duża ilość wytyczonych szlaków turystycznych sprzyja organizacji wycieczek w najwyższe partie Karkonoszy.
Trasy rowerowe, biegowe i do nordic walking.

Chata Zapiecek LatemW nabliższej okolicy: ruiny zamku Chojnik, Kaplica św. Anny z Dobrym Źródłem, Dolina Pałaców i Ogrodów, 900-letnia Jelenia Góra, najstarsze polskie uzdrowisko – Cieplice, Szklarska Poręba, Karpacz, najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów – Śnieżka 1602 m n.p.m., Western City, Kowarskie Kopalnie, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Karkonoskie, Chata Walońska, świątynia Wang, rynny saneczkowe, huty szkła z pokazami, góra Grodna, Witosza, malownicze Stawy Podgórzyńskie, centra edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, bliskość wyciągów narciarskich i znakomitych narciarskich tras zjazdowych i biegowych, doskonałe tereny wspinaczkowe w granicie. Bliskość granicy z Czechami i Niemcami sprzyja wypadom do sąsiadów np. Do stolicy Saksonii - Drezna, czy stolicy Republiki Czeskiej – Pragi, albo do skalnych miast Czech, czy Szwajcarii Saksońskiej lub Czeskiej z największą naturalną bramą skalną w Europie.
Wszystkie te atrakcje znajdziecie w Przesiece i okolicach. U nas pogoda na turystykę jest przez cały rok. W Przesiece mówimy, że mieszkamy w raju! Przyjedź i sprawdź to sam.